پیاده سازی یک سیستم نوبت دهی

پیاده سازی یک سیستم نوبت دهی برای هر کسب و کاری مزیت های مربوط به خود را دارد در اینجا به بعضی از این کسب و کارها و مزیت های پیاده سازی سیستم نوبت دهی در آن کسب و کار می پردازیم.

خرده فروشی ها

برای خرده فروشی، همه چیز در مورد ماندن در بازی در مواجهه با رقابت است. کسب و کارهایی که نمیتوانند صفوف خود را به طور موثر مدیریت کنند، باعث میشوند که همه چیز را برای رقباشان آسانتر کنند. سیستم نوبت دهی اجازه می دهد تا زمان انتظار را به یک تجربه خوب مشتری و بازدید کنندگان را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

بیمارستان ها و مطب ها

بیماران اغلب مجبورند مدت زمان انتظار را صبر کنند. این نکته منفی بر کیفیت خدمات تاثیر می گذارد. یک سیستم مدیریت صف یا نوبت دهی اجازه می دهد بیماران وضعیت خود را در یک صف ببینند، به این ترتیب از اضطراب و ناامیدی آنها کاسته می شوند.

آموزش و پرورش

همانندسایر سازمان های ارائه دهنده خدمات، موسسات آموزشی باید با زمان های اوج (به عنوان نمونه ثبت نام هر ترم)  مقابله کنند. سیستم مدیریت صف آموزان از انفجار دانش آموزان جلوگیری می کنند و باعث می شود ثبت نام سریع تر می شود.

ساز مان های دولتی

بر خلاف خرده فروشی، ساختارهای دولتی با کیفیت خدمات خود مواج نیستند، زیرا آنها خدمات منحصر به فرد ارائه می دهند که هیچ کس دیگر کاری نمی کند  هر بازدید کننده برای یک سازمان دولتی یک هزینه اضافی است و یک سیستم مدیریت صف اجازه می دهد تا صف انتظار را کاهش و زمان سرویس را افزایش دهیم.

بانک ها

بانک ها از اولین موسساتی هستند که به یک سیستم نوبت دهی و پیاده سازی آن نیاز دارند،کنترل حضور مشتری در بانک و نحوه ارزیابی خدمات ارائه شده به وی با یک سیستم نوبت دهی به بهترین نحو انجام می شود.

نتیجه گیری:یک سیستم مدیریت صف و پیاده سازی یک سیستم نوبت دهی دارای مزایا و فواید بسیاری است که به نسبت کسب و کار خود می توانید از این امکانات بهره مند شوید.گالری محصولات سیستم نوبت دهی بیسیم باربد را در اینجا می توانید ببینید و مشتریان متنوع سیستم نوبت دهی باربد ر در اینجا ببینید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸مرد ۱۳۹۷

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در راستای تحقق دولت الکترونیک، از طرح‌های بزرگ و مهم دستگاه قضایی می‌باشد. این دفاتر، فرآیند خدمت‌رسانی به مردم در حوزه دادرسی را تسهیل می کنند و باعث سرعت رسیدگی به امور قضایی مردم و صرف جویی در وقت در امور دادرسی می شوند. دفاتر خدمات قضایی نیز همچون دفاتر پیشخوان […]

۱۵مرد ۱۳۹۷

دفتر پیشخوان دولت، یکی از کسب و کارهایی است که سرویس‌های مختلفی را در حوزه ارتباطی به مشتریان خود ارائه می‌دهند و به دلیل ازدحام مراجعین، استفاده از سیستم نوبت دهی به افزایش راندمان آن کمک می کند. هدف از راه‌اندازی دفاتر پیشخوان دولت، حرکت به سوی دولت الکترونیک و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم […]

۰۵مرد ۱۳۹۷

بانک آینده به عنوان یکی از بانک‌های تجاری خصوصی از سال ۱۳۹۴ با ۲۰۴ شعبه در سراسر کشور مشغول فعالیت می‌باشد. بانک آینده در تلاش است با اتخاذ راهبرد حضور موثر و کارآمد در حوزه‌های خدمات بانکداری به فعالیت خود ادامه و آن را گسترش دهد. در همین راستا، بانک آینده در جهت ارتقا کیفیت […]

۲۸تیر ۱۳۹۷

همه ما تجربه انتظار کشیدن در صف را داشته ایم. در فروشگاه‌ها، در بانک‌ها، هنگام پرداخت عوارض و … در صف انتظار بوده‌ایم. اصولاً ما بعنوان متقاضی انتظار کشیدن در صف را  دوست نداریم و مدیران چنین موسسات نیز انتظار کشیدن ما را دوست ندارند، زیرا ممکن است خلل در نظم و انضباط آن موسسه […]