اصول نوبت دهی موثر

امروزه سیستم نوبت دهی و نحوه نوبت دهی موثر یک موضوع مهم در هر کسب و کاری است تا کنون در این مورد چند قانون را ذکر کردیم.

آنها به اندازه کافی ساده هستند و همه از یک اصل ساده پیروی می کنند: تلاش برای ایجاد بهترین تجربه ممکن برای مشتری. برای این منظور یکی از نکات مهم بصورت زیر است:

زمان دقیق انتظار را مشخص کنید

هیچ کس انتظار نامشخص را دوست ندارد، به ویژه مشتریان. ما به عنوان یک مشتری می خواهیم در اسرع وقت وارد و خارج از فروشگاه شویم. در غیر این صورت، ما شروع به احساس اضطراب می کنیم.و احساس ناخوشایندی در ما بوجود می آید.

دیوید مایتر در نتیجه تحقیقات خود نوشت : “انتظار در جهل باعث ایجاد احساس بی ثباتی می شود که اغلب باعث تحریک و آشفتگی قابل ملاحظه مشتری می شود.”

در نتیجه اطلاعاتی که مشتریان شایسته آن هستند را به آنها بدهید.

زمان انتظار مشتری را با شفافیت پایین بیاورید: با اطلاع دادن به کارکنان با دانش مورد نیاز خود برای پاسخ به سؤالاتی نظیر “چقدر صف”، و “من چقدر دیگر باید منتظر بمانم”؟

یکی از بهترین راه های کاهش زمان انتظار صف، ادغام صف های شما با یک سیستم صف خودکار است. استفاده از استراتژی سیستم نوبت دهی خودکار به صورت بالقوه به این سوال مشتری که چقدر باید منتظر بماند پاسخ می دهد.

در سیستم های نوبت دهی باربد استند نوبت دهی شماره مورد نظر را چاپ کرده و در نمایشگر باجه شماره فراخوانی شده نمایش داده می شود سیستم صوتی شماره بعد را فراخوانی می کند و در نمایشگر مرکزی شماره های فراخوانی شده و شماره های بعدی نمایش داده می شود.همچنین در نوبت چاپی که مشتری از دستگاه در یافت می کند زمان حدودی انتظار وی نمایش داده می شود به این ترتیب مشتری به خوبی از مدت زمان انتظار خود خبردار میشود و حس بهتری خواهد داشت درنتیجه تجربه مشتری بهبود پیدا میکند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴آذر ۱۳۹۹

با افزایش استفاده ایرانیان از اینترنت استفاده از برخی از خدمات آنلاین به یک امر طبیعی مبدل شده است اما هنوز هم خدماتی وجود دارند که برای تکمیل یا دریافت این خدمات باید حضوری به برخی از مراکز و دفاتر مراجعه شود. دفاتر خدمات قضایی به دلیل نوع خدماتی که ارائه می دهند، یکی از […]

۰۹دی ۱۳۹۸

عواقب اداره امور وقتی که صف ها به صورت هرج و مرجی مدیریت می شوند به خوبی شناخته شده است، اما وقتی یک صف به درستی توسط یک سیستم نوبت دهی مدیریت شود چه اتفاقی می افتد؟ در این حالت مزایای مختلفی برای بانک ها، دفاتر پیشخوان دولت، مراکز پلیس +۱۰، دفاتر خدمات قضایی، و […]

۲۷آذر ۱۳۹۸

شکی نیست که  امروزه بانکداری اینترنتی، پیامکی و مبتنی تلفن همراه کارهای زیادی را برای بهبود رضایت مشتریان انجام داده‌اند. اما برای ارائه بهینه خدمات مشتریان مخصوصا زمانی که به وسیله تلفن همراه و یک وب سایت فعالیت آنها انجام نمی شود و نیازمند مراجعه به بانک هستند. برای همین موضوع مکان شعبه فیزیکی هنوز […]

۱۴آذر ۱۳۹۸

یک سیستم مدیریت نوبت دهی بی‌سیم مناسب، می‌تواند راه حل بسیار ساده ای برای مدیریت صف های مشتریان شما و با انعطاف‌پذیری بیشتر و روش موثرتری ارائه کند. هم چنین این موضوع باید به طور یکپارچه در فعالیت ها و فرآیندهای روزمره سازمان شما ادغام شود. هنگام انتخاب یک سیستم مدیریت نوبت دهی باید هم […]