اصول نوبت دهی موثر

امروزه سیستم نوبت دهی و نحوه نوبت دهی موثر یک موضوع مهم در هر کسب و کاری است تا کنون در این مورد چند قانون را ذکر کردیم.

آنها به اندازه کافی ساده هستند و همه از یک اصل ساده پیروی می کنند: تلاش برای ایجاد بهترین تجربه ممکن برای مشتری. برای این منظور یکی از نکات مهم بصورت زیر است:

زمان دقیق انتظار را مشخص کنید

هیچ کس انتظار نامشخص را دوست ندارد، به ویژه مشتریان. ما به عنوان یک مشتری می خواهیم در اسرع وقت وارد و خارج از فروشگاه شویم. در غیر این صورت، ما شروع به احساس اضطراب می کنیم.و احساس ناخوشایندی در ما بوجود می آید.

دیوید مایتر در نتیجه تحقیقات خود نوشت : “انتظار در جهل باعث ایجاد احساس بی ثباتی می شود که اغلب باعث تحریک و آشفتگی قابل ملاحظه مشتری می شود.”

در نتیجه اطلاعاتی که مشتریان شایسته آن هستند را به آنها بدهید.

زمان انتظار مشتری را با شفافیت پایین بیاورید: با اطلاع دادن به کارکنان با دانش مورد نیاز خود برای پاسخ به سؤالاتی نظیر “چقدر صف”، و “من چقدر دیگر باید منتظر بمانم”؟

یکی از بهترین راه های کاهش زمان انتظار صف، ادغام صف های شما با یک سیستم صف خودکار است. استفاده از استراتژی سیستم نوبت دهی خودکار به صورت بالقوه به این سوال مشتری که چقدر باید منتظر بماند پاسخ می دهد.

در سیستم های نوبت دهی باربد استند نوبت دهی شماره مورد نظر را چاپ کرده و در نمایشگر باجه شماره فراخوانی شده نمایش داده می شود سیستم صوتی شماره بعد را فراخوانی می کند و در نمایشگر مرکزی شماره های فراخوانی شده و شماره های بعدی نمایش داده می شود.همچنین در نوبت چاپی که مشتری از دستگاه در یافت می کند زمان حدودی انتظار وی نمایش داده می شود به این ترتیب مشتری به خوبی از مدت زمان انتظار خود خبردار میشود و حس بهتری خواهد داشت درنتیجه تجربه مشتری بهبود پیدا میکند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲فرو ۱۳۹۷

تصور کنید که شما در انتظار هستید و نمی توانید احساس اضطراب را متوقف کنید، بنابراین به ساعت خود نگاه می کنید. به نظر می رسد زمان به کندی می گذرد، و شما احساس می کنید که هرگز آنچه را که برایش آمده اید را دریافت نخواهید کرد. شما فکر می کنید، “باید راهی بهتر […]

۲۷اسف ۱۳۹۶

محصولات گروه مهندسی باربد

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ مقالات ۰ دیدگاه بازدیدها: 4,414

تاکنون مقالات زیادی در خصوص نحوه جلب رضایت مشتری و سیستم های نوبت دهی منتشر کرده ایم در این مقاله نگاهی کلی به محصولات گروه مهندسی باربد داریم برای آشنایی بیشتر با هر محصول کافیست روی تیتر آن کلیک کنید تا به صفحه مربوط به آن محصول  هدایت شوید. سیستم نوبت دهی سیستم نوبت دهی […]

۱۴اسف ۱۳۹۶
خرید دستگاه نوبت دهی

این جمله که به مشتریان سرویس اختصاصی دهید برای کسب و کارها جمله آشنایی است ولی بدون توضیح چگونه می توان فهمید که سرویس اختصاصی به چه معناست؟ مشتریان خوشحال بیشتر خرید می کنند و به دوستان خود نیز توصیه می کنند آنها هم چنین در شبکه های اجتماعی خود از کسب و کار شما […]

۰۷اسف ۱۳۹۶

سه راه کاهش اتلاف زمان

۷ اسفند ۱۳۹۶ مقالات ۰ دیدگاه بازدیدها: 2,943

جمله عجیبی نگفته ایم اگر بگوییم هیچ کس از ایستادن در صف لذت نمیبرد.ایستادن در صف علاوه بر اتلاف زمان اثر روانشناسی بدی روی مشتریان شما دارد. ۱.با دادن اطلاعات زمان سپری شده را کمتر نشان دهید فرض کنید به یک سازمان وارد شده اید و از بدو ورود باید در صف منتظر بمانید…چه احساسی […]