اصول نوبت دهی موثر

امروزه سیستم نوبت دهی و نحوه نوبت دهی موثر یک موضوع مهم در هر کسب و کاری است تا کنون در این مورد چند قانون را ذکر کردیم.

آنها به اندازه کافی ساده هستند و همه از یک اصل ساده پیروی می کنند: تلاش برای ایجاد بهترین تجربه ممکن برای مشتری. برای این منظور یکی از نکات مهم بصورت زیر است:

زمان دقیق انتظار را مشخص کنید

هیچ کس انتظار نامشخص را دوست ندارد، به ویژه مشتریان. ما به عنوان یک مشتری می خواهیم در اسرع وقت وارد و خارج از فروشگاه شویم. در غیر این صورت، ما شروع به احساس اضطراب می کنیم.و احساس ناخوشایندی در ما بوجود می آید.

دیوید مایتر در نتیجه تحقیقات خود نوشت : “انتظار در جهل باعث ایجاد احساس بی ثباتی می شود که اغلب باعث تحریک و آشفتگی قابل ملاحظه مشتری می شود.”

در نتیجه اطلاعاتی که مشتریان شایسته آن هستند را به آنها بدهید.

زمان انتظار مشتری را با شفافیت پایین بیاورید: با اطلاع دادن به کارکنان با دانش مورد نیاز خود برای پاسخ به سؤالاتی نظیر “چقدر صف”، و “من چقدر دیگر باید منتظر بمانم”؟

یکی از بهترین راه های کاهش زمان انتظار صف، ادغام صف های شما با یک سیستم صف خودکار است. استفاده از استراتژی سیستم نوبت دهی خودکار به صورت بالقوه به این سوال مشتری که چقدر باید منتظر بماند پاسخ می دهد.

در سیستم های نوبت دهی باربد استند نوبت دهی شماره مورد نظر را چاپ کرده و در نمایشگر باجه شماره فراخوانی شده نمایش داده می شود سیستم صوتی شماره بعد را فراخوانی می کند و در نمایشگر مرکزی شماره های فراخوانی شده و شماره های بعدی نمایش داده می شود.همچنین در نوبت چاپی که مشتری از دستگاه در یافت می کند زمان حدودی انتظار وی نمایش داده می شود به این ترتیب مشتری به خوبی از مدت زمان انتظار خود خبردار میشود و حس بهتری خواهد داشت درنتیجه تجربه مشتری بهبود پیدا میکند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۸شهر ۱۳۹۷

چرا بیمارستان‌ها به سیستم نوبت‌دهی بی‌سیم باربد جهت نوبت‌دهی حضوری نیاز دارند؟ پذیرش یکی از بخش‌های مهم بیمارستان‌ها می باشد چرا که در این بخش ارتباط بین بیمار و درخواست او با بیمارستان آغاز می‌شود. عمده‌ترین مشکلات بیماران هنگام پذیرش، تعداد زیاد بیماران بصورت همزمان، معطل شدن بیماران و مشکلاتی از این دست می باشد. […]

۰۴شهر ۱۳۹۷
استند دو کلیده

تصور بسیاری از افراد و یا کسب و کارهایی که با ارباب رجوع سروکار دارند این است که تنها بانک‌ها و موسسات مالی نیاز به دستگاه نوبت دهی حضوری دارند در حالیکه بسیاری از این کسب و کارهای کوچک و بزرگ با صف مواجه می‌باشند. در حالیکه مشتریان کسب و کارهایی مثل آرایشگاه‌ها، نانوایی‌ها، مشاور […]

۱۸مرد ۱۳۹۷

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در راستای تحقق دولت الکترونیک، از طرح‌های بزرگ و مهم دستگاه قضایی می‌باشد. این دفاتر، فرآیند خدمت‌رسانی به مردم در حوزه دادرسی را تسهیل می کنند و باعث سرعت رسیدگی به امور قضایی مردم و صرف جویی در وقت در امور دادرسی می شوند. دفاتر خدمات قضایی نیز همچون دفاتر پیشخوان […]

۱۵مرد ۱۳۹۷

دفتر پیشخوان دولت، یکی از کسب و کارهایی است که سرویس‌های مختلفی را در حوزه ارتباطی به مشتریان خود ارائه می‌دهند و به دلیل ازدحام مراجعین، استفاده از سیستم نوبت دهی به افزایش راندمان آن کمک می کند. هدف از راه‌اندازی دفاتر پیشخوان دولت، حرکت به سوی دولت الکترونیک و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم […]