آیا سیستم نوبت دهی می تواند درصد رضایت مشتریان را افزایش دهد؟

آیا یک سیستم نوبت دهی می تواند تجربه مشتری را بهبود بخشد؟ پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند – پاسخ کاملا “بله” است.اما هیچکس جوابهای یک کلمه ای را دوست ندارد بنابراین، در اینجا ما قصد داریم به بحث و گفتگو در مورد همه راه های بی شمار که سیستم های نوبت دهی، مانند دستگاه نوبت دهی باربد در بهبود استراتژی تجربه مشتری دارد صحبت کنیم.

کاهش زمان انتظار

هیچکس دوست ندارد که منتظر باشد، مخصوصا وقتی که در ذهن خود همه کارهای دیگر را که باید آن روز انجام دهد را بررسی میکند و زمان خود را محاسبه می کند.

محقق MIT ریچارد لارسون می گوید:

“اغلب روانشناسی صف بندی مهمتر از آمار صحیح است.”

این زمانی است که مشتریان شما ایستاده و یا نشسته، بیکار هستند که احساس ناخوشایند و حوصلگی دارند. آنها می خواهند فعال باشند و حرکت کنند.خب،سیستم مدیریت صف این قدرت را به مشتریان شما می دهد که چگونه زمان تلف شده در صف را کاهش دهند.

زمان مشتریان خود را به آنها برگردانید!

استراتژی کسب و کار عالی با استفاده از سیستم نوبت دهی از راه خود برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان برای افزایش تجربه مشتری استفاده می کند راهی که شما تصور نمی کنید.از جمله، دادن زمانی به آنها که نمی دانستند می توانند داشته باشند.

به جای اینکه مشتریان را مجبور به صبر کنید به مشتریان بگویید: «وقت خودتان است. آنچه را که دوست دارید در حالی که صبر می کنید انجام دهید. اینگونه به کمک سیستم نوبت دهی تجربه مشتری را بهبود بخشیده ایم.

فروشگاهی و سازمانی که به زمان مشتری احترام می گذارد، یک ارگان با فرهنگ و مشتری محور محسوب می شود.هنگامی که یک استراتژی تجربه مشتری عالی دارید، تبلیغات دهان به دهان خوبی هم خواهید داشت و این به دنبال احترام به وقت مشتری است.

مشتریان دوست دارند که به آنها احترام گذاشته شود و توجه شود.

در صف های سنتی، مشتریان پشت سر هم در صف قرار می گیرند.آنها از یک صف به سمت جلو حرکت می کنند. اما وقتی صف بیش از حد طولانی می شوند،عده ای از درب خارج می شوند. این فضای بی عدالتی است.اما از آنجا که سیستم های مدیریت صف و نوبت دهی تا زمانی که نوبت خدمت رسانی به مشتری فرا نرسیده باشد وی را فراخوانی نمی کند در نتیجه این تجربه نامطلوب تکرار نمی شود.

یک سیستم نوبت دهی با ایجاد فضای عادلانه یک حس تجربه کابری خوب برای مشتریان رقم می زند.و باعث می شود به نیاز های هر کدام از مشتریان بصورت اختصاصی توجه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸مهر ۱۳۹۷

بانک‌ها، موسسات مالی، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، مراکز تامین اجتماعی‌، دفاتر امور مالیاتی و بسیاری از سازمان‌ها بعنوان ارگانهای نیازمند به سیستم‌های مدیریت صف شناخته شده‌اند. در این سازمان‌ها به طور ذاتی تشکیل صف‌های طولانی سبب افزایش زمان انتظار و کاهش رضایت مشتریان خواهد شد. انتظار در صف با توجه به افزایش تراکم جمعیت […]

۲۹شهریور ۱۳۹۷

تمام کافه ها و رستوران‌هایی که مشتریانشان می‌بایست سفارش خود را تحویل بگیرند به پیجرهای فراخوان مشتری نیاز دارند. پیجر الماس باربد در رستوران یا کافه شما باعث بهبود خدمات‌رسانی و افزایش فروش می‌شود. مشتریان شما در زمان انتظار برای آماده شدن سفارش خود می‌توانند در اطراف رستوران یا خودرو خود بنشینند و به استراحت […]

۰۸شهریور ۱۳۹۷

چرا بیمارستان‌ها به سیستم نوبت‌دهی بی‌سیم باربد جهت نوبت‌دهی حضوری نیاز دارند؟ پذیرش یکی از بخش‌های مهم بیمارستان‌ها می باشد چرا که در این بخش ارتباط بین بیمار و درخواست او با بیمارستان آغاز می‌شود. عمده‌ترین مشکلات بیماران هنگام پذیرش، تعداد زیاد بیماران بصورت همزمان، معطل شدن بیماران و مشکلاتی از این دست می باشد. […]

۰۴شهریور ۱۳۹۷
استند دو کلیده

تصور بسیاری از افراد و یا کسب و کارهایی که با ارباب رجوع سروکار دارند این است که تنها بانک‌ها و موسسات مالی نیاز به دستگاه نوبت دهی حضوری دارند در حالیکه بسیاری از این کسب و کارهای کوچک و بزرگ با صف مواجه می‌باشند. در حالیکه مشتریان کسب و کارهایی مثل آرایشگاه‌ها، نانوایی‌ها، مشاور […]