آیا سیستم نوبت دهی می تواند درصد رضایت مشتریان را افزایش دهد؟

آیا یک سیستم نوبت دهی می تواند تجربه مشتری را بهبود بخشد؟ پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند – پاسخ کاملا “بله” است.اما هیچکس جوابهای یک کلمه ای را دوست ندارد بنابراین، در اینجا ما قصد داریم به بحث و گفتگو در مورد همه راه های بی شمار که سیستم های نوبت دهی، مانند دستگاه نوبت دهی باربد در بهبود استراتژی تجربه مشتری دارد صحبت کنیم.

کاهش زمان انتظار

هیچکس دوست ندارد که منتظر باشد، مخصوصا وقتی که در ذهن خود همه کارهای دیگر را که باید آن روز انجام دهد را بررسی میکند و زمان خود را محاسبه می کند.

محقق MIT ریچارد لارسون می گوید:

“اغلب روانشناسی صف بندی مهمتر از آمار صحیح است.”

این زمانی است که مشتریان شما ایستاده و یا نشسته، بیکار هستند که احساس ناخوشایند و حوصلگی دارند. آنها می خواهند فعال باشند و حرکت کنند.خب،سیستم مدیریت صف این قدرت را به مشتریان شما می دهد که چگونه زمان تلف شده در صف را کاهش دهند.

زمان مشتریان خود را به آنها برگردانید!

استراتژی کسب و کار عالی با استفاده از سیستم نوبت دهی از راه خود برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان برای افزایش تجربه مشتری استفاده می کند راهی که شما تصور نمی کنید.از جمله، دادن زمانی به آنها که نمی دانستند می توانند داشته باشند.

به جای اینکه مشتریان را مجبور به صبر کنید به مشتریان بگویید: «وقت خودتان است. آنچه را که دوست دارید در حالی که صبر می کنید انجام دهید. اینگونه به کمک سیستم نوبت دهی تجربه مشتری را بهبود بخشیده ایم.

فروشگاهی و سازمانی که به زمان مشتری احترام می گذارد، یک ارگان با فرهنگ و مشتری محور محسوب می شود.هنگامی که یک استراتژی تجربه مشتری عالی دارید، تبلیغات دهان به دهان خوبی هم خواهید داشت و این به دنبال احترام به وقت مشتری است.

مشتریان دوست دارند که به آنها احترام گذاشته شود و توجه شود.

در صف های سنتی، مشتریان پشت سر هم در صف قرار می گیرند.آنها از یک صف به سمت جلو حرکت می کنند. اما وقتی صف بیش از حد طولانی می شوند،عده ای از درب خارج می شوند. این فضای بی عدالتی است.اما از آنجا که سیستم های مدیریت صف و نوبت دهی تا زمانی که نوبت خدمت رسانی به مشتری فرا نرسیده باشد وی را فراخوانی نمی کند در نتیجه این تجربه نامطلوب تکرار نمی شود.

یک سیستم نوبت دهی با ایجاد فضای عادلانه یک حس تجربه کابری خوب برای مشتریان رقم می زند.و باعث می شود به نیاز های هر کدام از مشتریان بصورت اختصاصی توجه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵دی ۱۳۹۶

اصول نوبت دهی موثر

۲۵ دی ۱۳۹۶ مقالات ۰ دیدگاه بازدیدها: 16
اصول نوبت دهی موثر

امروزه سیستم نوبت دهی و نحوه نوبت دهی موثر یک موضوع مهم در هر کسب و کاری است تا کنون در این مورد چند قانون را ذکر کردیم. آنها به اندازه کافی ساده هستند و همه از یک اصل ساده پیروی می کنند: تلاش برای ایجاد بهترین تجربه ممکن برای مشتری. برای این منظور یکی […]

۱۶دی ۱۳۹۶

امروزه مشتریان می خواهند در کسب و کارهایی که احساس می کنند بخشی از جامعه آنها هستند، خرید کنند. جامعه، این حرف ما برای این بخش از استراتژی تجربه مشتری مبتنی بر سیستم نوبت دهی است. جامعه جایی است که همه به شما احترام گذاشته و برای انجام کارها صف و عدالت را رعایت می […]

۰۹دی ۱۳۹۶

خدمتی را که مشتریان نیازمند آن هستند به آنها ارائه دهید. هنگامی که مشتریان با یک سیستم مدیریت صف وارد سیستم میشوند، نام خود را در یک کیوسک دیجیتالی وارد می کنند، که معمولا در نزدیکی ورودی محل کسب و کار یا دفتر قرار دارد در بعضی سیستم ها مشتری با وارد شدن به محل […]

۲۸آذر ۱۳۹۶
آیا سیستم نوبت دهی می تواند درصد رضایت مشتریان را افزایش دهد؟

آیا یک سیستم نوبت دهی می تواند تجربه مشتری را بهبود بخشد؟ پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند – پاسخ کاملا “بله” است.اما هیچکس جوابهای یک کلمه ای را دوست ندارد بنابراین، در اینجا ما قصد داریم به بحث و گفتگو در مورد همه راه های بی شمار که سیستم های نوبت دهی، […]