آیا سیستم نوبت دهی می تواند درصد رضایت مشتریان را افزایش دهد؟

آیا یک سیستم نوبت دهی می تواند تجربه مشتری را بهبود بخشد؟ پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند – پاسخ کاملا “بله” است.اما هیچکس جوابهای یک کلمه ای را دوست ندارد بنابراین، در اینجا ما قصد داریم به بحث و گفتگو در مورد همه راه های بی شمار که سیستم های نوبت دهی، مانند دستگاه نوبت دهی باربد در بهبود استراتژی تجربه مشتری دارد صحبت کنیم.

کاهش زمان انتظار

هیچکس دوست ندارد که منتظر باشد، مخصوصا وقتی که در ذهن خود همه کارهای دیگر را که باید آن روز انجام دهد را بررسی میکند و زمان خود را محاسبه می کند.

محقق MIT ریچارد لارسون می گوید:

“اغلب روانشناسی صف بندی مهمتر از آمار صحیح است.”

این زمانی است که مشتریان شما ایستاده و یا نشسته، بیکار هستند که احساس ناخوشایند و حوصلگی دارند. آنها می خواهند فعال باشند و حرکت کنند.خب،سیستم مدیریت صف این قدرت را به مشتریان شما می دهد که چگونه زمان تلف شده در صف را کاهش دهند.

زمان مشتریان خود را به آنها برگردانید!

استراتژی کسب و کار عالی با استفاده از سیستم نوبت دهی از راه خود برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان برای افزایش تجربه مشتری استفاده می کند راهی که شما تصور نمی کنید.از جمله، دادن زمانی به آنها که نمی دانستند می توانند داشته باشند.

به جای اینکه مشتریان را مجبور به صبر کنید به مشتریان بگویید: «وقت خودتان است. آنچه را که دوست دارید در حالی که صبر می کنید انجام دهید. اینگونه به کمک سیستم نوبت دهی تجربه مشتری را بهبود بخشیده ایم.

فروشگاهی و سازمانی که به زمان مشتری احترام می گذارد، یک ارگان با فرهنگ و مشتری محور محسوب می شود.هنگامی که یک استراتژی تجربه مشتری عالی دارید، تبلیغات دهان به دهان خوبی هم خواهید داشت و این به دنبال احترام به وقت مشتری است.

مشتریان دوست دارند که به آنها احترام گذاشته شود و توجه شود.

در صف های سنتی، مشتریان پشت سر هم در صف قرار می گیرند.آنها از یک صف به سمت جلو حرکت می کنند. اما وقتی صف بیش از حد طولانی می شوند،عده ای از درب خارج می شوند. این فضای بی عدالتی است.اما از آنجا که سیستم های مدیریت صف و نوبت دهی تا زمانی که نوبت خدمت رسانی به مشتری فرا نرسیده باشد وی را فراخوانی نمی کند در نتیجه این تجربه نامطلوب تکرار نمی شود.

یک سیستم نوبت دهی با ایجاد فضای عادلانه یک حس تجربه کابری خوب برای مشتریان رقم می زند.و باعث می شود به نیاز های هر کدام از مشتریان بصورت اختصاصی توجه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14آذر 1399

با افزایش استفاده ایرانیان از اینترنت استفاده از برخی از خدمات آنلاین به یک امر طبیعی مبدل شده است اما هنوز هم خدماتی وجود دارند که برای تکمیل یا دریافت این خدمات باید حضوری به برخی از مراکز و دفاتر مراجعه شود. دفاتر خدمات قضایی به دلیل نوع خدماتی که ارائه می دهند، یکی از […]

09دی 1398

عواقب اداره امور وقتی که صف ها به صورت هرج و مرجی مدیریت می شوند به خوبی شناخته شده است، اما وقتی یک صف به درستی توسط یک سیستم نوبت دهی مدیریت شود چه اتفاقی می افتد؟ در این حالت مزایای مختلفی برای بانک ها، دفاتر پیشخوان دولت، مراکز پلیس +۱۰، دفاتر خدمات قضایی، و […]

27آذر 1398

شکی نیست که  امروزه بانکداری اینترنتی، پیامکی و مبتنی تلفن همراه کارهای زیادی را برای بهبود رضایت مشتریان انجام داده‌اند. اما برای ارائه بهینه خدمات مشتریان مخصوصا زمانی که به وسیله تلفن همراه و یک وب سایت فعالیت آنها انجام نمی شود و نیازمند مراجعه به بانک هستند. برای همین موضوع مکان شعبه فیزیکی هنوز […]

14آذر 1398

یک سیستم مدیریت نوبت دهی بی‌سیم مناسب، می‌تواند راه حل بسیار ساده ای برای مدیریت صف های مشتریان شما و با انعطاف‌پذیری بیشتر و روش موثرتری ارائه کند. هم چنین این موضوع باید به طور یکپارچه در فعالیت ها و فرآیندهای روزمره سازمان شما ادغام شود. هنگام انتخاب یک سیستم مدیریت نوبت دهی باید هم […]